Kurs Organizator Turystyki

Jak wygląda praca jako Organizatora Turystyki?

praca jako Organizator Turystyki

Jak wygląda praca jako Organizator Turystyki? Czym się cechuje i na czym polega? To wszystko znajdziesz w naszym artykule, który mamy nadzieje, okaże się dla Ciebie przydatny.

Praca jako Organizator Turystyki to odpowiedzialność za skompletowanie oferty podróży, wakacji lub wycieczki, przedstawienie tej oferty potencjalnym klientom poprzez kanały dystrybucji.

Są to na przykład: social media, mailingi, Google Ads, SEO (Search Engine Optimization), oferty na portalach ogłoszeniowych itp.- te sposoby raczej przydadzą się, gdy organizator, kolokwialnie mowiąc, działa na ,,własną rękę”.

 

Natomiast, gdy jest on pośrednikiem biura podróży wtedy promocją ofert przeważnie zajmuje się biuro turystyki, które znacząco pomaga w pozyskiwaniu klientów.

Jednakże nawet, jeśli pośredniczy biurze podroży to wciąż zawiera umowy z klientem
we własnym imieniu o świadczenie usług turystycznych.

Innymi słowy – odpowiada za pomyślne wykonanie określonej podróży lub wakacji. W pracy organizatora będziesz zawierał różnorakie typy umów, np. umowę o dzieło, zlecenie, a nawet umowy o wycieczkę, która jest formą umowy o świadczenie usług turystycznych. Oczywiście organizator turystyki odpowiada za pomyślną realizacje i rozliczenia zamówionych przez klientów usług.

 

Organizator odpowiada także za werbowanie oraz rekrutację pilotów wycieczek, przewodników turystycznych itp.

Również zajmuje się logistyką i transportem wycieczki, która musi być spójna i
dobrze przemyślana.

 

 

 

 

Praca jako organizator turystyki – jakie elementy się na nią składają?

 

-Organizator musi jasno określić sobie koncept usługi. Innymi słowy program wycieczki. Na program składają sie m.in. noclegi (jeśli występują), rozkład atrakcji i wycieczek lub formy oraz miejsca zwiedzania. Wszystkie te elementy musi ułożyć tak, by miały sens i konkretne ramy dniowe, godzinowe oraz lokalizacyjne.

Rynek usług turystycznych z roku na rok staje się coraz bardziej rozmaity, unowocześniony oraz pełny atrakcji i bodźców, których zadaniem jest wywoływanie jak najlepszych i pozytywnych emocji oraz zapewnienie samych dobrych wspomnień, do których turysta będzie często wracał myślami po powrocie do domu. Jednakże cały plan koniecznie musi przebiegać bezpiecznie i kontrolowanie, gdyż organizator turystyki ,,dźwiga na swoich barkach” znaczą część odpowiedzialności za zdrowie i życie klientów.

 

-Ten etap wymaga sporej umiejętności planowania, kooperacji z dostawcami usług i
podzielnej uwagi dla prowadzanych, często jednocześnie, zadań. Ale nie martw się!
Z czasem, gdy będziesz już zapoznany z dostawcami usług i ich ofertami, planowanie imprez będzie czystą przyjemnością.
Będziesz musiał najpierw ustalić jakie atrakcje chcesz zapewnić klientom, następnie
znaleźć usługodawców tychże atrakcji i zarezerwować je w konkretnym terminie, dla
konkretnej liczby turystów oraz dla konkretnych lokalizacji. Oczywiście musisz
także zaplanować transfery, wykupić wybrane usługi i upewnić się, że wszystkie detale
wycieczki ze sobą współgrają. Także jasnym jest, że cała impreza turystyczna musi
być przeprowadzona bezpiecznie i z jak najbardziej zminimalizowanym ryzykiem
wypadku, któregoś z uczestników.

 

-Organizator turystyczny musi zadbać także o pozytywny wizerunek, oferowanych
przez niego, produktów w świadomości konsumentów. Powinien zadbać o atrakcyjną i
chwytliwą warstwę wizualną i treści ofert lub reklam. Także w bezpośrednich relacjach z potencjalnymi konsumentami musi cechować się wysoką kultura, miłą aparycją i wiedzą na temat oferowanych usług. Mówiąc zwięźlej – zdobyć zainteresowanie i zaufanie klienta.

 

-W tym zawodzie utarła się praktyka, by za sprzedaż bezpośrednią (B2C-business to customer) odpowiadał agent turystyczny, aby odciążyć organizatora turystyki z tego obowiązku. Tym samym organizatorowi turystyki może skupić się na planowaniu imprez oraz układaniu odpowiednich ofert. Agent otrzymuje prowizję (najczęściej parenaście procent) za wyniki w sprzedaży.

 

 

 

Podsumowując

 

Praca organizatora turystyki składa się z wielu obowiązków oraz wymaga dużej odpowiedzialności, co oczywiście premiuje dobra pensja.

 

Dziękujemy, że dotrwałeś do końca naszego artykułu. Jeśli wciąż, niektóre kwestie są dla Ciebie niejasne , to zachęcamy do przeczytania naszych innych artykułów lub do bezpośredniego kontaktu z nami.

 

Kontakt do nas: Facebook | e-mail/telefon

 

 

Powodzenia!

Zobacz inne porady

Zapisz się na kurs:

Zdobądź z nami niepodważalne uprawnienia i zostań
Organizatorem Turystyki

Cena kursu: 549 zł

Klienci kupili także:

Nasze pozostałe kursy: